Naše odchovy

Vrh A

matka: Callie Rubínový květ                                        otec: Dix Prosmycký dvůr

              

datum krytí: 30. a 31.7.2011

datum porodu: 1.10.2011

Dne 1.10.2011, tj. 64.den od 1.krytí, mezi 6.55 a 9.00 hod. ráno se Callie narodilo 8 krásných štěňátek, z toho 4 kluci a 4 holčičky. Byl to opravdu bleskový porod, průměrná porodní rychlost 1 štěně za 15 minut :) Po prvních 2 štěňátkách Callie usoudila, že už je dostatečně zkušená a vrčením mě, paničku, odehnala. Skutečně instinkty zafungovaly bezvadně a naše prvorodička vše zvládla úplně sama, hned vzorně začala olizovat všechna štěňátka, překousala pupečníky a stala se z ní pečlivá a starostlivá maminka. Já jsem se jen občas zaběhla podívat, zda je vše vpořádku a letmo přepočítat štěňátka. Z toho důvodu už od 3. štěňátka nemáme přehled o tom, kdy přesně se které štěně narodilo.

Dle UTZ jsme čekali prcků 6, takže nakonec to bylo moc milé překvapení. 2 štěňátka jsou opravdoví drobečci, takže jsme o ně měli trochu strach, ale zatím se zdá, že to jsou bojovníci a že si nakonec své místo u cecíku najdou.

2.10.11

Dnes prcky i mamku prohlédla paní doktorka a všechno vypadá v nejlepším pořádku. Za 14 dní nás čeká první odčervení.

3.10.2011

První focení proběhlo včera, 2.den života štěňátek. Fotky nejsou bohužel úplně dokonalé, jednalo se o rychlou akci, protože mamča si svoje štěňátka velmi hlídá a zatím těžko nese zbytečné odloučení, tak jsme ji nechtěli dlouho trápit :)

První čtyři štěňata jsou kluci, dále slečny. Jména budou definitivně přidělena a doplněna co nejdříve, zatím používáme pro rozlišení "pracovní" názvy určené dle tvaru flíčků (Linka, Prcek, Bílá tečka, Flíček, Bělásek, Bambulka, Srdíčko a Sněhulák).

 

 

Všechna štěňátka přibírají na váze, některé rychleji, některé pomaleji. Callie tráví celé dny i noci kojením, jak to u čerstvých maminek bývá.

 

5.10.2011

Definitivně jsme přidělili našim štěňátkům jména, jsou to:

kluci - Alfy, Aragorn (nejmenší štěně-velký bojovník), Ari, Axel

holky - Ajka, Alma, Amina (největší štěně), Áňa

Společná fotka:

                                  

6.10.2011

Dnes mám bohužel špatnou zprávu, uhynula nám fenka Ajka. Vzhledem k tomu, že dobře prospívala a vypadala zdravě, jednalo se nejspíš o nešťastnou náhodu...

9.10.2011

Všechna štěňátka zdvojnásobila svoji porodní váhu. Dnes proběhlo opět focení, obrázky i se jmény jsem tentokrát umístila do fotogalerie. Opravdu už najisto poznám, které štěňátko je které!! :)

19.10.2011

Všichni chlupáčci už se dívají na svět a začínají se velmi čile pohybovat, hlavně když cítí mlíčko. Začínají se stavět na nožičky, ale ty jsou ještě trošinku vratké :) První pokusy o sezení a pozor, také štěkání!!! Pár nových fotek naleznete ve Fotogalerii (Vrh A).


23.10.2011

Naši třítýdenní strakáčci už nejsou žádné spící myšičky, jsou z nich praví pejsci, vrčí, štěkají, reagují na příchod člověka, jsou zvědaví, vrtí ocáskem, okusují se navzájem bezzubými tlamičkami a začínají si hrát/prát. Přestala jim ke štěstí stačit porodní bedna, takže začali podnikat průzkumné výpravy do jejího okolí, občas pak nemohou trefit zpátky, hlavně v noci :) Včera poprvé ochutnali granulky. Největší štěně Amina nezklamala, šla najisto, jakoby nikdy ani nic jiného nežrala. Trochu problém s tím má Callie, protože je zvyklá si své jídlo hlídat, takže docela bojuje s tím, že někdo jiný má jíst "její" granule. Puntíčky se nám pěkně vybarvují. Zatím nepozorujeme žádné známky toho, že by některé štěně mohlo být dlouhosrsté, přestože ta možnost tu je. Amině se vyklubal první zoubek!

Byli se na nás dneska podívat noví páníčkové a moc se nám líbili. My jsme se jim líbili stoprocentně :)

Naše Amina:

                                   

29.10.2011

Dneska to jsou přesně čtyři týdny, co jsme vykoukli na svět. Zítra nás čeká další odčervení. Baštíme granulky o stošest. Naučili jsme se, že musíme být rychlí, jinak přijde máma a všechno nám sní. Občas si dáme i vodu z misky, občas se v ní dokonce i nechtěně vykoupeme. Začínáme hlídat, jakmile někdo přijde, už vrčíme a štěkáme, ale jen chviličku, pak hned vrtíme a vítáme. Ty človíčkové jsou moc zajímaví, klidně se nechají okusovat, ani nám to nevrátí. Máme už všichni vyklubané zoubky jako jehličky. To mamka si s námi taky už hezky hraje, taky nás okusuje, ale jen tak jako :) Panička nestíhá uklízet loužičky a hromádky, ale my jí pomáháme, vůbec si nečůráme do pelíšku, kdo v tom má pak taky ležet...

30.10.2011

Dneska jsme dostali další odčervovací pastu, moc nám tedy nechutnala. Paní doktorka nám taky ostříhala drápky, celkem 140, no, chvilku jí to trvalo :) příště už to panička zvládne sama!

6.11.2011

Včera a dneska jsme byli poprvé venku. Panička pořád čekala, až bude aspoň trošičku teplo. Dneska jsme si dokonce chvilku užili i sluníčko. Venku se nám líbí moc, rozkoukali jsme se hodně rychle, takže nás mamka nestačila ani počítat, protože jsme se rozutekli každý na jinou stranu. Hned jsme začali okusovat trávu, mámin velký klacík, nosili jsme po zahradě velké listy z javoru. Včera se na nás byli podívat další zájemci a dnes také děti od sousedů. Máme návštěvy moc rádi! Prostě společenské plemeno :)

20.11.2011

Tak už je nám 7 týdnů a za chvilku se rozutečeme do světa! Už se moc těšíme, protože nás baví prozkoumávat všechno nové a nové je pro nás téměř všechno :) Ještě docela hodně spinkáme, ale když nespinkáme, tak nás panička vyndá z ohrádky a my šmejdíme po celém domě a panička za námi běhá s hadrem a utírá všechny ty loužičky, a že jich je! Ještěže mají toho malého Honzíka, už přesně víme, kde má všechny hračky a rádi mu je bereme. Jemu se to sice moc nelíbí, ale jsme rychlejší :) A ještě zajímavější to je venku! Panička nás moc chválí, když se venku vyčůráme, tak jí děláme radost. Běháme s mamkou kolem domu a jsme pěkná strakatá banda! Včera jsme měli návštěvní den, přijeli se na nás podívat až z Opavy a pak ještě další dvě návštěvy. Byli jsme z toho večer pěkně unavení.

Rošťák Axlík se jako jediný naučil přelézat ohrádku, takže si už dělá téměř co chce. Někdy mamce zabere její pelech a ona chudinka leží vedle na zemi. Moc rád sleduje paničku, když vaří :)

22.11.2011

Jeli jsme na výlet autem k paní doktorce. Panička si myslela, že nás nacpe do krabice, jako minule, ale to se hodně spletla. Zaprvé jsme se všichni do jedné krabice už nevešli a za druhé jsme v ní ani chviličku nevydrželi a hned jsme vylézali ven. Nakonec nás ta panička trochu přechytračila a dala ty krabice do kufru auta a okýnkem nás tam frkala, jen co nás pochytala po zahradě. U paní doktorky to bylo fajn, až na tu včeličku a čipování. Zase bude bezva, že nás páníčkové rychle najdou, kdybysme se snad někdy trošinku zaběhli. Moc hodná paní doktorka nám dokonce zase ostříhala drápky, moc se jí totiž líbíme, hlavně Amina :)

Alfíček už se taky naučil přelézat ohrádku, takže se stal stálou součástí domácnosti a spolu s Axelíkem zabrali mamce pelech :) Psí mateřská láska je ale úžasná, maminka Callie, která jinak do pelechu nepustí nikoho, si ustlala na zemi a nechá prcky dokonce i jíst ze své misky. Nejdojemnější jsou chvíle, kdy Callie ukradne malému Honzíkovi hračky a nosí je svým štěňátkům

25.11.2011

Dneska nás čeká poslední společná noc... a zítra už si pro Ariho a Aragorna přijedou noví páníčkové...

Dobrou noc, hafíci...

5.12.2011

Od minulého víkendu postupně opouštíme náš rodný pelíšek a stěhujeme se k novým páníčkům.

Jako první si přišli noví páníčkové vyzvednout nejmenšího hafíka Aragorna. Bude bydlet střídavě v Praze a na chalupě a určitě se bude mít skvěle. Jestlipak mu zůstane původní jméno :) Chvíli po něm už si přijeli noví majitelé i pro Ariho, odstěhoval se na Vysočinu. Ještěže má teplý kožíšek... Ari bydlí také u moc milých lidí a má dokonce psího bodyguarda a kamaráda Dona. 

Ari v novém domově:                                  

                          

V neděli jsme se rozloučili s Axlíkem, ten naštěstí bydlí jen kousíček od nás, takže se určitě často uvidíme. Chudák páníček strejda Míla, bude dost pod kontrolou :) Axla čeká velký úkol, skamarádit se s kocourem, ale určitě si s tím poradí...

V sobotu 3.12. od nás odjel Alfík a to jen kousíček, do Prahy. Noví majitelé jsou na hafíka připraveni perfektně, teoreticky i prakticky. Kdo je připraven, není překvapen? :)  A dnes v pondělí jsme zamávali i Almě. Ta bude doufejme dělat radost moc milé rodince s dvěma malými slečnami.

Alfík prozkoumává nový domov:

                           

Doma zatím zůstávají Áňa s Aminou.

10.12.2011

Dnes večer opustila rodnou smečku i Callie největší oblíbenkyně Amina. Bude  bydlet v Mělníku a bude prohánět koníka nové paničky :)

12.12.2011

Včera si pro naše poslední štěňátko Áňu přijela rodina z Brna a tímpádem naše štěněčí eskapáda skončila. Callie to nese celkem statečně, je trochu smutná, tak se jí snažíme více věnovat, aby to lépe zvládla.

 

 


Kontakt

Chovatelská stanice von Podprůhon

Náměstí Svobody 1626
272 01 Kladno